Těžba (doly) a jejich údržba (oprava)

Soubor doporučení, jak začít hrát Resources
Uživatelský avatar
m@ster
Administrátor
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. pro 2016 12:07:00

Těžba (doly) a jejich údržba (oprava)

Příspěvekod m@ster » ned 22. led 2017 13:52:45

Snažte se stavět doly s nevyšší možnou kvalitou! Váš scanner na začátku není schopen indikovat více než 27% na začátku hry i když stojíte na ložisku se 100% kvalitou. Proto věnujte pozornost drobným rozdílům a vylepšete Tech centrum. (Pozor: Cena průzkumu se zvyšuje s každou úrovní tech centra a každým postaveným dolem viz tabulka).

scan_price.png
scan_price.png (100.74 KiB) Zobrazeno 14673 x


V závislosti na úrovni Tech centra ti můžeme prozradit maximální hodnoty, které v podstatě představují 100% kvalitu:
Tech center level = Maximální kvalita předpovězená indikací průzkumu:
0 = 26% / 1 = 34% / 2 = 42% / 3 = 49% / 4 = 56% / 5 = 63% / 6 = 71% / 7 = 79% / 8 = 85% / 9
= 93% / 10 = 100%

Takže pokud máte Tech centrum úroveň 1 a nejdeš uhelný důl kvality 33,79% je velká pravděpodobnost, že výsledná kvalita bude velmi blízko 100%. Výslednou kvalitu se dozvíš, až když důl postavíš. Kvalita se v budoucnosti nemění s kvalitou tech centra, ale může být zvýšena pomocí technických vylepšení (Maximálně 5.05x). Kvalita ložiska lze převést na barevné spektrum pomocí kterého lze velmi dobře předvídat, kde udělat průzkum před těžbou.

scan.png
scan.png (53.82 KiB) Zobrazeno 14673 x


Doly mají na mapě odlišné barvy: tvé doly jsou ZELENÉ, doly ostatních hráčů jsou ČERVENÉ, doly hráčů, které máš v přátelích jsou MODRÉ a Šedé jsou doly, které byly napadeny, nebo postaveny během posledních 24 hodin. Rozdíl je dobře vidět podle symbolu plamínku na mapě, který zůstává 24 hodin i poté co byl důl opraven.
Stavbou dolu vzrůstá cena dolu následujícího o 2% - nezávisle na surovině o kterou se jedná. Kdo tedy postaví mnoho levných dolů na jíl by neměl být překvapen, když cena dolů na diamanty se jednoho dne stane neůnosná. Aktuální cenu dolů si lze spočítat zde:

Je více zábavy dělat to spolu
Úžasná vlastnost je možnost stavět doly s přáteli (nebo rodinou) na stejném místě. Sejděte se dohromady a prozkoumejte místo. Pokud jste našli místo, kde budete stavět následujte kroky: Všichni hráči skenujte → stiskněte postavit důl → otevře se potvrzovací okno → Počkejte až VŠICHNI budou mít toto potvrzovací okno → potvrďte stavbu. Je VELMI důležité, všichnni skenovali a stavěli ve STEJNOU DOBU na STEJNÉM MÍSTĚ. Doly nejde dále vrstvit na sebe. Raději ani nemyslete na to že by jste stavěli s fiktivním kamarádem použitím druhého mobilu. Pracovníci podpory poznají toto jednání a dotčené účty zablokují.

Udržuj své doly!
Čím více máš dolů a horší je jejich stav i kvalita, tím větší je pravděpodobnost nákazy nebo nehody, které mohou způsobit nepříjemné náhrady odškodnění. Udržuj své doly ve stavu 80% nebo 85% a později 90% nebo lepším jinak budeš vystaven drahým nehodám nebo nákazám s náklady na odškodnění. (Speciální budova "Právnická firma" snižuje poplatky a "Nemocnice" snižuje riziko nehody). Stav tvého účtu může spadnout i do mínusových hodnot! A pokud stav dolu klesne pod 20% bude důl automaticky zbořen. V souvislosti s "Nemocnicí" můžete dostat vysoké prémie pokud dlouhodobě udržujete doly v dobrém stavu. Neexistují žádné přesné hodnoty v této souvislosti. Velkou roli zde hraje náhoda.
Ostatní hráči mohou zničit špatně udržované doly rychleji: Pomocí speciální budovy "Sídlo mafie" můžeš koupit jednotky k útoku na blízké doly. "Blízké" zde zmamená kruh až 400m v závislosti na úrovni Sídla mafie. Bojový systém je vysvětlen v jiném článku. Úspěšný útok přibližně poškodí důl o 35% až 68% stavu. Doly v okolí Sídla jsou odolnější. Pokud stav klesne pod 20% nebo níže, důl bude hned zbořen a ty mlžeš místo hned obsadit svým dolem. Pokud je to možné, oprav důl HNED po útoku abys předešel dalším škodám! V nastavení hry jde zapnout upzorňování na útoky. Je také možné udržovat své doly "dlouhým kliknutím" (podržet důl 2s) pokud jsi blízko. Tím je míněno že důl je v nejmenším kruhu, 100m na počátku a může být rozšířen až na 200m vylepšováním speciální budovy "Přepravní firma". Oprava vlastních dolů se nazývá "Šéf v dosahu" zatímco oprava dolů ostatních hráčů se nazývá "Externí oprava"
Jestli opravovit vlastní doly pomocí Údržbářských sad nebo "týmu expertů" jde rozhodnout podle jednoduchého výpočtu. Každá údržbářská sada opraví jeden důl do 100% stavu nezávisle na tom, jestli výchozí stav byl 21% nebo 99%. Pokud cena za [počet dolů] krát [cena údržbářské sady] je vyšší než expertní oprava, pak je expertní oprava výhodnější.

Externí údržba
Ostatní hráči mohou opravovat tvoje doly a ty můžeš opravovat doly ostatním. Této proceduře se říká "Externí oprava". Funfuje to stejně jako oprava "Šéf v dosahu" a dává to hráči, který opravuje odměnu. Musí být splněny tyto podmínky:
- Důl je v nejmenším kruhu na mapě - max 200m (Závisí na 'Přepravní firmě")
- Stav dolu je 96% nebo horší: v nastavení hry jde nastavit "Ukazovat stav dolů". Na dole je vidět barevný indikátor stavu
- Důl nemá ochranu proti útoku, nebo ochrana proti útoku je menší než 12h
- Majitel dolu byl přihlášen během posledních 120 dní
Externí údržba se dá také provádět "dlouhým klikem" (podržením 2s)

Uživatelský avatar
m@ster
Administrátor
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. pro 2016 12:07:00

Takto ale ne přátelé

Příspěvekod m@ster » čtv 16. lis 2017 8:54:27

[attachment=0]IMG-20171114-WA0010.jpg[/attachment]
Přílohy
IMG-20171114-WA0010.jpg
IMG-20171114-WA0010.jpg (211.98 KiB) Zobrazeno 14146 x


Zpět na „Univerzální pomůcka pro začátečníky (EVA)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů