Netiketa na chatu

Soubor doporučení, jak začít hrát Resources
Uživatelský avatar
m@ster
Administrátor
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. pro 2016 12:07:00

Netiketa na chatu

Příspěvekod m@ster » úte 24. led 2017 2:22:15

Obecná pravidla komunikace na chatu, diskuzích a fórech jsou k nalezení zde:

Není potřeba diskutovat o chování na chatu: vlídnost a respekt by měly být dobře známé a samozřejmé. Je v pořádku upozornit na urgentní žádost na BM jako "potřebuji nutně jíl, poptávka na BM" ale neměli by jste to s nimi přehánět. Pokud chcete někomu odpovědět, pak podržte jeho zprávu na 2 sekundy. Tak bude jeho jméno přeneseno na tvojí odpověď, takže bude pro něj snazší odpověď najít. Ušetříš si tím i opisování přesného jména.

Žebrání není vítáno!
Všichni hráči prosí: Prosím nezačínejte s žebrotou na chatu – nezáleží na tom, jestli o peníze nebo suroviny! Může to být tolerováno chvíli, ale jednoho dne to hodně hráčů zablokuje a už od tebe nebudou číst nikdy nic, třeba urgentní poptávku. Také jsou hráči velmi opatrní pokud budete žádat o půjčky. Bebo jsou tu jiní, kteří půjčku nováčkům rádi poskytnou. Není žádný herní mechanizmus, který by hlídal splácení půjček a pracovníci podpory rozhodně nebudou řešit případy vymámení půjček pod falešnými záminkami. Většina hráčů si nepůjčuje a ani nikomu nepůjčuje. Přátelský dotaz o půjčku s návrhem splácení (např.:"Nepůjčil by mi prosím někdo 500m, splatil bych 550m do 7 dnů") je v pořádku akceptovatelné dokud nejsou požadavky otravné.

Přátelé a Blokování (Ignorace)
Pokud jsi blokován mnoha hráči (poznáš to podle toho, že nikdo na tvé zprávy nereaguje) a zkusíš si přes podporu změnit své jméno, tak stále zůstaneš zablokován uživateli, protože se nemění tvé ID. Pokud sám chceš nějakého hráče blokovat, pak KRÁTCE klikni na zprávu v chatu a potom červeného panáčka v pravém horním rohu. Pokud někdo z tebou zablokovaných hráčů ti bude chtít poslat PM (soukromou zprávu) tak to nepůjde a on se dozví, že je tebou blokován. V obchodování jsou blokovaní hráči stále vidět, ale jejich jméno je červené. V obchodování poptávky blokovaných hráčů stále mohou být uspokojovány. Drobné odpočty dělají dlouhé zlobení, že :)

Stejnou metodou jde nastavit hráče jako přátele, když klikneš na zprávu od hráče a poté vybereš malého zeleného panáčka místo toho červeného. Ostatní hráči nedostávají žádnou informaci o tom, jestli jsi je přidal do přátel, nebo blokoval, takže nemusíš tato kroky nijak zdůvodňovat proč jsi tak rozhodl. Pokud někdo z přátel má poptávku v obchodování, uvidíš modrou číslici vedle komodity, například modrá "2" je když existují dvě poptávky od přátel. Když jsi někoho přidal do přátel, nebo blokoval, tak se s ním můžeš porovnat přes "Statistiky" (druhé z prava na spodní liště). Mimochodem, počet dolů není aktuální počet dolů , ale počet všech dolů postavených za dobu celou hraní.

Obchodování přes chat se nedoporučuje:
za prvé: Hráčům nevyhovuje mnoho smlouvání
za druhé: BM přesně kryje co bylo sjednáno v ceně a množství
za třetí: V BM máte jistotu, že peníze i zboží bude doručeno oboum zúčastněným a nikdo nebude podveden.

Můžeš posílat peníze a zboží samozřejmě použitím funkce chatu, ale dělají to jen dobří přátelé, zmetci a podvodníci. Tak raději dvakrát promysli komu co pošleš. Jak už bylo napsáno, posílání peněz je zdarma, při posílání zboží je účtována doprava.

Zpět na „Univerzální pomůcka pro začátečníky (EVA)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů