Sídlo a speciální budovy

Soubor doporučení, jak začít hrát Resources
Uživatelský avatar
m@ster
Administrátor
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. pro 2016 12:07:00

Sídlo a speciální budovy

Příspěvekod m@ster » úte 24. led 2017 23:12:56

Sídlo (HQ)
Nejlépe uděláš, když HQ postavíš tak, aby bylo co nejvíce dolů okruhu vlivu sídla. Tyto doly tím získají dobrý "výrobní impuls" a jako následek toho jejich produkce enormně vzroste. HQ může být přesouváno znovu a znovu zdarma v závislosti na tom, jestli jsi na místě, kde ho chceš umístit - nebo respektive maximálně 100m od toho místa. Zesilovací faktor vzrůstá s každou další úrovní HQ a vylepšovat lze maximálně do úrovně 10. HQ na úrovni 10 je výzva, která vás bude stát spoustu herního času - zhruba rok (pokud to půjde dobře).

HQ zesilovací faktor vzrůstá o 0.9 od úrovně 2. na úrovni 1 je faktor 1.9:
Úroveň 2: 2.8 // Úroveň 3: 3.7 // Úroveň 4: 4.6 // Úroveň 5: 5.5 // Úroveň 6: 6.4 // Úroveň 7: 7.3 // Úroveň 8: 8.2 // Úroveň 9: 9.1 // Úroveň 10: 10

Speciální budovy
Všechny speciální budovy mohou být vylepšovány do úrovně 10 stejně jako sídlo. Ale nejsou tak drahé jako sídlo. Sklady a továrny mohou růst do nekonečna stejně jako tvoje vlastní úroveň.
Které speciální budovy jsou nejvýnosnější:

- Muzeum: Vyšší úroven tvého muzea znamená více beden můžeš vidět. Každá úroveň odemyká nové nálezy.
Tady je tabulka co navíc se odemyká podle úrovní muzea.
Bez muzea: staré pneumatiky, fosílie, měděné mince, římské mince, sady pro údržbu
Úroveň 1: Kovový šrot // Úroveň 2: Použitý olej // Úroveň 4: Odpadní sklo, elektronický odpad // Úroveň 5: Plastový odpad // Úroveň 7: TV1, Vraky dronů // Úroveň 8: TV2 // Úroveň 9: TV3 // Úroveň 10: TV4, obří diamant

- Tech center: Se zvyšující se úrovní se zvyšuje spolehlivost indikace kvality ale zároveň i cena stavby dolů. Detailní tabulka je v sekci o těžbě. Úroveň tech centra spolu s úrovní výzkumu dronů má vliv na maximální dolet dronů.

- Výzkum dronů (VD): Můžeš posílat drony za okruh svého skeneru abys našel vzdálená kvalitní naleziště. Každý skenovací dron může být použitý pouze jednou a tím je spotřebován. S každou úrovní se zvyšuje dolet dronů až do 2.8km, stejně jako okruh vyzvedávání. S VD na úrovni 5 můžeš posílat drony ke sbírání beden dále než za normální skenovací zónu: Posuň terč tak aby se do něj vešlo co nejvíce beden, pak skenuj jakoukoliv surovinu. Ukáží se ti zásoby suroviny a poté můžeš sebrat bedny v kroužku jednoduše kliknutím na ně. S VD na úrovni 10 můžeš stavět doly použitím dronů, ale stojí to navíc jeden velký diamant a je to možné pouze jednou za 12 hodin.

- Nemocnice: Čím vyšší je úroveň nemocnice, tím vyšší prémie se ti vrátí za zdravotní péči o zaměstnance a tím méně nehod a epidemií se ti bude stávat.

- Právnícká firma: Snižuje hodnotu úhradu náhrad po nehodách o 5% za každou úroveň, takže až o 50% na úrovni 10. Na vyšších úrovních je to docela velký rozdíl, zda se má zaplatit 300 mld nebo 150 mld.

- Recyklační továrna: Recuklace ti ukáže, jestli něco má cenu až na úrovni 10, ale ani to není pravidlo vždy. Vzhledem k cenovým výkyvům se recyklace ne vždy vylatí. To co může být výhoné TEĎ nemusí být výhodné o pár vteřin později.

- Kasíno: Jóóóó! Kasíno! Hmm ..radši ne! Velcí hráči ti mohou říct: "Ruce pryč od toho!"
Vylepšování ti přinese body, ale používej to pouze jako zábavu. Není zo zdroj příjmů, ale spíš finanční hrob! Někdy je to ziskové, ale je to jen o náhodě. Pokud chceš hrát, tak si nastav limit a až ho dosáhneš, tak přestaň! Jenom jeden hráč vyhraje jackpot - ale nejspíš to nebudeš TY!

- Výcvikový tábor: Výcvikový tábot není drahý a jestli jsi často napadán, vylepšení výcvikového tábora na úroveň 10 je potřeba protože každá úroveň vylepšuje obranou hodnotu a dělá to složitější pro útočníka.

- Sídlo mafie: Čím vyšší úroveň, tím jsou jednotky silnější a tím lepší jsou tvé útoky. (Více v článku: Bojový systém).

- Opravárenské centrum: Pokud máš hodně dolů v okolí, které můžeš je opravovat pomocí externích oprav, pak servisní centrum potřebuješ. Jinak vylepšení může počkat.

- Přepravní firma: Každá poptávka v obchodování a i posílání zboží přes chat tě stojí přepravní náklady až 15% y hodnoty zboží. S každým vylepšením snižuješ náklady na dopravu o 1% až na minimálních 5% na úrovni 10 a vylepšuješ okruh kde je možné dělat údržbu "šéf v dosahu" a "externí údržbu". Na úrovni 5 už je malá šance, že se ti povede sebrat bednu v šéfově okruhu, protože budou sebrány automaticky když je přejdeš.

- Oddělení lidských zdrojů (HR): Snižuje pravděpodobnost stávek a hodnotu souvisejících pohledávek. Stávky postihují pouze aktivní továrny a jejich pravděpodobnost se zvyšuje s úrovní továren, přičemž neexistuje žádný maximální limit pro součet úrovní všech továren. Pokud vyřešíte stávku penězi (kliknete na symbol peněz), tak pravděpodobnost další stávky klesá. Naopak se zvyšuje použitím elitních jednotek. Je dobré zvážit, jestli platit nebo posílat vojáky, zvláště pokud se ti stávky dějí často pak raději platit, jinak stojí to stojí za výpočet.

Zpět na „Univerzální pomůcka pro začátečníky (EVA)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů